Praeitą kartą mes išmokome, kad Biblija yra užrašytas Dievo žodis. Tačiau ji nenukrito iš dangaus. Taigi, iš kur atsirado Biblija? Džiaugiuosi, kad paklausei, nes tai yra vienas iš klausimų, į kuriuos aš žinau atsakymą!
Dievas naudojo žmones savo žodžiui užrašyti
40 skirtingų žmonių prisidėjo prie Biblijos užrašymo. Jeigu žmonės užrašė Dievo Žodį, tai kodėl tada jis vadinamas Dievo Žodžiu? Dar vienas geras klausimas! Galbūt girdėjai pamokslininkus mokant, kad Biblija yra Dievo įkvėpta. Jų mokymas yra paremtas eilute iš 2 laiško Timotiejui:
„Visas Raštas yra Dievo įkvėptas ir
naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui“ (3:16).
Šventoji Dvasia naudojo žmogiškus Šventojo Rašto autorius ir tai, ką jie užrašė, buvo pačio Dievo žodžiai. (Patys autoriai nebuvo Dievo įkvėpti, bet tai, ką jie užrašė, yra Dievo įkvėpta.)
Nors yra skirtingų nuomonių, kiek Dievo žodžio yra įkvėpta, mes susitelksime ties požiūriu, kuris vienintelis gali būti paremtas Dievo žodžiu- kiekvienas žodis, esantis Biblijoje, yra įkvėptas.
Toks požiūris yra vadinamas „visiškas žodinis įkvėpimas“. Kai kurie tiki, jog tik idėjos ar mokymas apie religiją yra įkvėpta Bilijoje, tačiau pati Biblija aiškiai moko, jog kiekvienas žodis, kiekviena Šventojo Rašto dalis yra įkvėpta.
2 Petro 1:21 mokoma, jog nors Dievas naudojo skirtingų charakterių, amžių, specialybių žmones, kiekvienas žodis, kurį jie užrašė, buvo Dievo įkvėptas:
„nes pranašystė niekada nėra atėjusi žmogaus valia,
bet kalbėjo Šventosios Dvasios įkvėpti šventi Dievo žmonės.“
Tai, kad jie kiekvienas naudojo savitą rašymo stilių, parodo, jog Dievas jiems nediktavo kiekvieno žodžio, bet per Šventąją Dvasią davė mintis ir supratimą užrašyti tai, ką Dievas norėjo.
Biblijoje yra daugybė eilučių, patvirtinančiu, jog joje esantys žodžiai yra iš Dievo.
Senajame Testamente yra daugiau nei 400 kartų parašyta: „Taip sako/kalba Viešpats…“ (Išėjimo 4:22; Jozuės 24:2; 2 Samuelio 7:5).
Jėzus, būdamas žemėje, naudojo citatas ir minėjo įvykius užrašytus Senajame Testamente, tuo patvirtindamas, jog Senasis Testamentas yra Dievo žodis (Mato 12:5; Mato 26:56; Luko 24:44; Jono 10:34).
Jėzus taip pat patvirtino visišką žodinį įkvėpimą:
“Nemanykite, jog Aš atėjau panaikinti Įstatymo ar Pranašų. Ne panaikinti jų atėjau, bet įvykdyti. Iš tiesų sakau jums: kol dangus ir žemė nepraeis, nė viena raidelė ir nė vienas brūkšnelis neišnyks iš Įstatymo, kol viskas išsipildys“
(Mato 5:17-18)
Kai Jėzus pakilo į dangų po prisikėlimo, Jis toliau mokė žmones per savo apaštalus. Jis netgi prižadėjo jiems, jog Šventoji Dvasia jiems primins viską, ką Jis juos mokė, būdamas žemėje:
“Šventoji Dvasia, kurią mano Tėvas atsiųsi,- mokys jus visko ir viską primins, ką jums sakiau”
(Jono 14:26)
Tu tikriausiai žinai, jog didelė Naujojo Testamento dalis yra sudaryta iš Pauliaus laiškų. Bet ar žinojai, kad apaštalas Petras savo laiške rašė, jog apaštalo Pauliaus laiškai yra Dievo žodis (2 Petro 3:16)?
Galbūt tu svarstai, ar kiekviena Biblija yra įkvėpta. Atsakymas galbūt šiek tiek nustebins tave, taip kaip tai nustebino mane.
Tik Šventojo Rašto originalai buvo įkvėpti, o ne mūsų lietuviška Biblija. Ar tai reiškia, kad mūsų Biblijos yra neteisingos? Ne.
Mokslininkai ir tyrinėtojai sunkiai dirba bandydami kuo tiksliau atkurti išlikusius Šventojo Rašto rankraščius, ir tuomet vertėjai stengiasi kuo tiksliau tai išversti į kitas kalbas.
Taigi mūsų Biblija yra tokia, kokią Dievas mums išsaugojo, ir Jis nori, kad mes ją skaitytume ir studijuotume.
Tikriausiai perskaičius šį straipsnį tau iškilo keletas klausimų: iš kur žmonės žinojo, kokios knygos yra Dievo įkvėptos? Kodėl Biblijoje yra Naujasis ir Senasis Testamentas? Į šiuos klausimus bandysime atsakyti kitą kartą.
Sabatas- Dievo dovana mums
Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...
Kaip mums mylėti kitus žmones?
Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...
Kaip atrodytų mūsų gyvenimai, jeigu jaustumėmės mylimos?
Jau keli metai mąstau apie pirmas laiško Efeziečiams 5 skyriaus eilutes, kur Paulius rašo: „Taigi būkite Dievo sekėjai, kaip mylimi vaikai, ir gyvenkite mylėdami, kaip ir Kristus pamilo mus ir atidavė už mus save kaip atnašą ir kvapią auką Dievui.“ Aš manau, kad,...
Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?
Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...
Dievo savybės: Dieve, kuo Tu skiriesi nuo manęs?
Praleidome nemažai laiko kalbėdami apie Jėzų Kristų bei Trejybę ir dabar, manau, jau esame pasiruošę kalbėti apie Dievo savybes. Kadangi jau supratome, kad Trejybė yra pagrindinė Dievo savybė, mums bus lengviau savo galvoje visas Dievo savybes pritaikyti ne tik...
Trejybė: erezijos
Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...