Ar kada skaitei Bibliją ir ne viską sugebėjai suprasti?

Man taip atsitiko ne vieną kartą. Ar tai reiškia, kad mums reikia ypatingo išsilavinimo, kad galėtume suprasti Bibliją?

Ar Biblija yra prieinama kiekvienam žmogui?

Prieš atsakant į šiuos klausimus, aš trumpai papasakosiu apie tai, kas vyko XV-XVI amžiuose. Tuo metu Romos katalikų bažnyčia naudojo Bibliją lotynų kalboje, kurios negalėjo suprasti paprasti žmonės.

Spausdinimo mašina taip pat dar nebuvo išrasta, taigi žmonės neturėjo asmeninių Biblijų. Bažnyčia turėjo visišką valdžią ir galėjo mokyti žmones taip, kaip norėjo. Patys žmonės negalėjo patikrinti, ar tai, kas mokoma bažnyčioje, yra tiesa, ar ne. Jie turėjo pasitikėti kunigais.

Tačiau XVI amžiuje Martin Luther išvertė Bibliją į vokiečių kalbą, tuo sukeldamas didelę sumaištį ir nepasitenkinimą Romos katalikų bažnyčioje. Kunigai ir vyskupai bijojo, kad paprastas žmogus galės skaityti Dievo Žodį ir savaip jį interpretuoti.

Jų nuomone, neteisingos interpretacijos sukels neatitaisomą chaosą. Bet ar Dievas būtų davęs mums savo Žodį, kurio negali suprasti paprastas žmogus?

Biblijoje rašoma, jog net vaikai gali suprasti Dievo Žodį. Pažvelkime į Pakartoto Įstatymo 6:6-7: “Šitie žodžiai, kuriuos jums skelbiu, tepasilieka tavo širdyje; mokyk jų savo vaikus ir apie juos kalbėk, sėdėdamas savo namuose, būdamas kelionėje, guldamas ir atsikeldamas.“

Jeigu Dievas sakė, kad vaikai turi būti mokomi Jo Žodžio, tuomet ir suaugę be Biblijos koledžo išsilavinimo gali suprasti, kas parašyta Biblijoje.

Vienas iš dalykų, trukdančių žmogui suprasti Dievo Žodį, yra jo dvasinė būsena. Tik tie, kurie turi Šventąją Dvasią ir yra atgimę iš naujo, gali pilnai suprasti, kas rašoma Biblijoje.

Kaip jau minėjau ankstesniame straipsnyje (Kas yra mano gyvenimo autoritetas?), tie, kurie pažįsta Dievą, pažįsta Jo balsą. Bet tie, kurie nepažįsta Dievo, laiko dvasinius dalykus kvailystėmis:

„Bet sielinis žmogus nepriima to, kas yra iš Dievo Dvasios, nes jam tai kvailystė; ir negali suprasti, nes tai dvasiškai vertinama“ (1 Korintiečiams 2:14).

Tačiau tai vis dar nepaaiškina, kodėl mes, atgimę iš naujo tikintieji, kartais nesuprantame kai kurių Rašto vietų. Mes neturėtume jaustis vieniši šioje situacijoje.

Apaštalas Petras prisipažino, kad jis ne visada supranta, ką apaštalas Paulius rašė:

 

“Mūsų Viešpaties kantrumą laikykite išgelbėjimu, kaip jums parašė ir mūsų mylimas brolis Paulius pagal jam duotą išmintį; jis taip kalba apie šiuos dalykus visuose laiškuose. Juose esama sunkiai suprantamų dalykų, kuriuos neišmokyti ir svyruojantys iškraipo, aiškindami, kaip ir kitus raštus, savo pačių pražūčiai” (2 Petro 3:16-17).

 

Tačiau laikui bėgant Dievas jam ir kitiems paaiškino dalykus, kurių jie nesuprato. Dievas yra ištikimas ir nepalieka mūsų susimaišiusių.

Ką tu gali daryti, kad geriau suprastum Dievo Žodį?

Yra keletas Biblijos studijavimo metodų, kurie padeda teisingai interpretuoti Raštą. Tų būdų pavadinimai tikriausiai tau nieko nereikš ir skambės kaip sudėtingi žodžiai- hermeneutika ir egzegezė- tačiau patys studijavimo būdai nėra tokie sudėtingi.

Jeigu nori daugiau apie juos sužinoti, gali paieškoti informacijos internete (dauguma informacijos bus anglų kalba), arba gali manęs paklausti ir aš pasidalinsiu tuo, ką aš žinau.

Tie būdai padeda giliau suprasti Dievo Žodį ir apsaugo nuo neteisingų interpretacijų, tačiau net ir tiesiog skaitydama Bibliją, tu geriau pažinsi Dievą, o tai ir yra mūsų tikslas.

Vietoje to, kad išsamiau paaiškinčiau, kaip tie studijavimo būdai veikia, aš ateityje pasidalinsiu, kaip aš skaitau Bibliją. Ir duosiu praktiškų patarimų, kaip tu gali skaityti Bibliją!

Daugiau skaitykite

Sabatas- Dievo dovana mums

Sabatas- Dievo dovana mums

Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

  Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...

Trejybė: erezijos

Trejybė: erezijos

  Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pin It on Pinterest

Share This