Ar tau kada nors reikėjo atsakymo iš Dievo ir tau atrodė, kad jo tikrai nėra Biblijoje? Ar tu kada nors girdėjai žmones sakant, kad Biblijoje yra viskas, ko mums reikia? Jei tai tiesa, tai kodėl tu negali ten rasti visų atasakymų?

Atsakymas gana paprastas- Biblija nėra „visų atsakymų knyga“. Per savo Žodį Dievas žmonėms davė viską, ko jiems reikia, kad jie būtų išgelbėti ir galėtų pasitikėti Dievu bei Jam paklusti. Jis neatsitiktinai neįtraukė į Bibliją, kokios spalvos kojines tau šiandien išsirinkti. Tam ir kitiems (šiek tiek svarbesniems ) sprendimams Jis mums davė protą bei Biblinius principus, kuriais naudojantis mes galime priimti teisingus sprendimus.

Kodėl mums svarbu žinoti, kad per Bibliją Dievas mums davė viską, ko mums reikia?

Nes yra žmonių, kurie moko kitaip. Pavyzdžiui, Romos katalikai tiki, jog Biblijos autoriteto mums neužtenka. Jų įsitikinimu bažnyčios tradicijos yra tokios pat svarbios kaip ir Dievo Žodis.

Tačiau pažvelkime, ką Jėzus atsakė fariziejams, kurie norėjo laikytis tradicijų, bet širdyse netikėjo Dievu:

 

„Veltui jie mane garbina, žmogiškus priesakus paversdami mokymu. Palikdami Dievo įsakymą, jūs įsikibę laikotės žmonių tradicijų <…> Puikiai jūs paverčiate niekais Dievo įsakymą, kad tik išsaugotumėte savo tradicijas“ (Morkaus 7:7-9)

 

Dievas labai aiškiai pasakė, kad mums nevalia pridėti žmogiškų doktrinų/mokymų prie Dievo Žodžio:

 

„Nieko nepridėkite prie mano įstatymų ir nieko iš jų neatimkite. Laikykitės Viešpaties, jūsų Dievo, įsakymų, kuriuos jums skelbiu“ (Pakartoto Įstatymo 4:2).

 

Mes taip pat neturėtume vadovautis žmonių sukurtomis filosofijomis formuojant krikščionišką mokymą:

 

„Žiūrėkite, kad kas nors jūsų nepavergtų filosofija ir tuščia apgaule, kuri remiasi žmonių tradicijimos ir pasaulio pradmenimis, o ne Kristumi“ (Kolosiečiams 2:8).

 

Viskas, ko mums reikia krikščioniškam gyvenimui, yra Biblijoje. Dievas mumis pilnai pasirūpino.

Tai, kad Biblija yra viskas, ko mums reikia, nereiškia, kad tai yra vienintelis informacijos šaltinis, kuriuo mes galime naudotis.

Pavyzdžiui, mums taip pat svarbu, kuo tikėjo ansktyvieji „bažnyčios tėvai“ (Augustinas, Klemensas iš Romos, Polikarpas iš Smirnos ir kt.), ir ką visais laikais išpažino bažnyčia.

Mes taip pat negalime paneigti, jog kitos mokslo sritys gali būti naudingos. Tam, kad profesionaliai studijuotume teologiją, mums reikia žinoti graikų ir hebrajų kalbas, gramatiką, istoriją ir t.t. Visi tie dalykai yra svarbūs.

Tačiau Biblijai priklauso visas autoritetas, jos žodis yra galutinis.

Mums Biblijos užtenka kaip Dievo Žodžio. Mums nereikia papildomo apreiškimo iš Dievo, kad mes Jį geriau pažintume, ar sugebėtume geriau gyventi. Jis mums davė viską, ko mums reikia:

 

„Visas Raštas yra Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasiruošęs kiekvienam geram darbui“

(2 Timotiejui 3:16-17).

 

Taigi, ką tai reiškia tau asmeniškai?

Tik pagalvok, Dievas tiesiogiai su tavimi kalba per savo Žodį! Taip, tu mane išgirdai teisingai- Dievas kalba su tavimi, savo mylima ir brangia dukra.

Viename iš savo laiškų vokiečių teologas D. Bonhoeffer rašė:

 

Mes išmoksime džiaugtis Biblija tik tuo atveju, jeigu išdrįsime žvelgti į Biblijos žodžius kaip į žodžius šito Dievo, kuris mums kalba, nes myli mus ir nenori palikti mūsų su neatsakytais klausimais.

 

Nejaugi tu nenori sužinoti, ką Jis tau sako? Ko Jis nori iš tavo gyvenimo? Visų pirma Jis nori, kad tu žinotum, jog tu esi mylima.

Tegu šis žinojimas ir supratimas paskatina tave praleisti daugiau laiko skaitant Bibliją.

Bet galbūt tu, kaip ir aš, ne visada žinai, kaip skaityti Bibliją, kad ji tau “kalbėtų”.

Jeigu tau įdomu, kaip aš skaitau Bibliją, ir kaip Bonhoeffer kasdien meditavo, nepamiršk paskaityti kito straipsnio. Gal tai paskatins ir tave skirti laiko mąstymui apie Dievo Žodį.

O šiandien skirk laiko padėkoti Dievui, kad Jis tau davė savo Žodį. Padėkok Jam, kad kaip tavo mylintis Tėvas, Jis tau davė viską, ko tau gali reikėti, kad tu būtum paklusni Jo dukra.

 

Daugiau skaitykite

Sabatas- Dievo dovana mums

Sabatas- Dievo dovana mums

Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

  Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...

Trejybė: erezijos

Trejybė: erezijos

  Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pin It on Pinterest

Share This