Jau kurį laiką kalbame apie Trejybę- mylintį Tėvą, mylimą Sūnų ir meilės Dvasią-, ar nustebsti, jeigu pasakysiu, kad kita mūsų tema bus seksas? Jeigu tavo pirma reakcija išgirdus šitą žodį yra gėda, aš labai tikiuosi, kad tai greitai pasikeis.

Aš neseniai perskaičiau Dan Allender ir Tremper Longman III knygą „Dievas myli seksą“. Kas galėjo pagalvoti, kad Dievas myli seksą? Nežinau, kaip tu, bet aš augdama bažnyčioje nuolatos girdėjau gąsdinimus apie seksą prieš santuoką, kaip Dievas to nekenčia, kaip tai yra blogai ir panašiai. Žiūrint televizorių, man dažnai buvo sakoma nusisukti, jeigu buvo rodoma nepadori scena. Aš nebandau pasakyti, kad toks mokymas ir bandymas apsaugoti yra blogai, priešingai, tame yra tiesos ir vaikai turėtų būti saugojami, tačiau…

Kai visas dėmesys yra sutelkiamas į neigiamas savybes ir beveik nekalbama apie teigiamas, tai, be abejonės, paveikia mūsų požiūrį. Kai bažnyčia tik kalba, kas seksas nėra, iš kur mes gauname informaciją apie tai, kas seksas yra? Būtų tobula, jeigu turėtume tėvus, kurie turi teisingą biblinį supratimą ir yra pakankamai drąsus su mumis apie tai kalbėti, tačiau kiek iš mūsų užaugo tokiose šeimose? Tai kas mums belieka? Filmai, žurnalai ir knygos, kurie mums siunčia klaidingą, iškreiptą žinią. Taip neturėtų būti. Bažnyčia turėtų drąsiai kalbėti apie šią nuostabią dovaną, duotą vyrui ir žmonai.

Maloniai nustebau, kai radau pastoriaus parašyta straipsnį apie seksą moteris.lt svetainėje. Jei nori, gali ir tu ji paskaityti „Ką gi iš tikro Biblija byloja apie seksą?“ . Tai yra gera pradžia, tačiau aš norėčiau dar giliau pažvelgti į šią temą.

 

Perichoresis

 

Kad mes geriau suprastume, kodėl Dievas myli seksą, aš noriu tau paaiškinti vieną naują terminą, naudojama teologijoje,- perichoresis. Šis terminas naudojamas apibūdinant Trejybės tarpusavio santykius.

Mes Biblijoje matome, kad Jėzus gana nemažai kalbėjo apie Trejybės perichoresis. Jėzus sakė: „Tėvas manyje ir Aš Jame“ (Jono 10:38), „Nejaugi tu netiki, kad Aš esu Tėve ir Tėvas manyje? <…> Tėvas, esantis manyje- Jis daro darbus“ (Jono 14:10). Jono 16:7 Jėzus aiškina savo mokiniams, kad Jis išeina, bet Jis atsiųs jiems Guodėją, o Mato 28:20 mes skaitome, jog Kristus prižadėjo visuomet būti su mumis. Kaip tai įmanoma? Guodėjas yra Šventoji Dvasia, ir per Šventąją Dvasią, gyvenančią mumyse, Kristus taip pat yra mumyse. Nors trys Dievo asmenys yra atskiri, jie taip pat yra vienas kitame.

L. Kress Trejybės perichoresis apibūdino kaip „intensyviai intymų Tėvo, Sūnaus ir Šventosios Dvasios būvimą su vienas kitu, vienas kitame ir vienas kitam, netampant monistine visuma…“ Marcus Johnson, teologijos profesorius, rašė: „atskiri Trejybės asmenys ne tik yra bendrai ir intymiai susiję vienas su kitu; atskiri Trejybės asmenys bendrai gyvena vienas kitame ir giliai prasiskverbia vienas į kitą“.

Ką mes matome iš šitų apibūdinimų? Trejybės tarpusavio santykiai skamba labai panašiai kaip vyro ir žmonos pats intymiausias bendravimas, kuriame jie tampa viena. Prisimeni, aš sakiau, kad Trejybė sukūrė pasaulį iš per kraštus besiliejančius amžinai tarp jų egzistavusios meilės? Taigi mes galime sakyti, kad jų intensyviai intymūs tarpusavio santykiai, gilus prasiskverbimas vienas į kitą yra gyvybės ir meilės šaltinis. Tik pagalvok, kaip tai tiksliai apibūdina gyvybės prasidėjimą moters įščiose.

Jeigu grįžtume į Pradžios knygą, matytume, jog tai buvo Dievo tikslas nuo pat pradžių: „Dievas tarė: ‘Padarykime žmogų pagal mūsų atvaizdą ir panašumą‘“ (Pradžios 1:26) Vyras ir moteris buvo sukurti pagal Dievo panašumą, tai reiškia į tai įeina ir jų tarpusavio santykiai. Dievas sukūrė seksą tarp vyro ir žmonos, kad jie galėtų tuo mėgautis ir patirtį dalelę džiaugsmo, kurį bendraudama patiria Trejybė.

Dievas nevengia kalbėti apie seksą

 

Aš jau buvau užsiminus apie tai ankstesniame straipsnyje, bet pasikartosiu- apaštalas Paulius nebandė vengti šios temos. Jis naudojo pavyzdį apie santuoką ne dėl to, kad jis galvojo, jog tai yra tik gera iliustracija. Jis ją naudojo, nes santuoka atspindi santykius Dievo Trejybėje ir realybę, kurioje mes gyvename, būdami suvienyti su Kristumi.

Paulius rašė: „Mes gi esame Jo kūno nariai, iš Jo kūno ir kaulų. ‘Todėl žmogus paliks tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona, ir du taps vienu kūnu.‘ Tai didelė paslaptis,- aš tai sakau, žvelgdamas į Kristų ir bažnyčią“ (Efeziečiams 5:30-32)

Allender ir T. Longman III knygoje „Dievas myli seksą“ tai labai gerai apibūdino:

 

Dievas sukūrė seksą kaip tiltą, jungiantį žemiškas ir dangiškas patirtis. Jis pažadina ir persmelkia mūsų giliausius fizinius ir dvasinius troškimus. Seksas, kaip muzika, tuo pačiu metu mus pripildo intensyviomis vidinėmis kūno malonumo natomis ir dainingomis kito pasaulio, kuris yra nepaprastas ir šventas, atgarsiais. 

 

Seksas ne tik patenkina žemiškus troškimus, tačiau ir leidžia žmonėms žvilgtelėti į ateinantį pasaulį. Šie intymūs santykiai niekada neturėtų būti žmonių galutinis tikslas, bet matomas ženklas, kuris vaizduoja nematomą realybę, ir kuris paryškina mūsų troškimą būti viena su Dievu.

Santuoka mums padeda geriau suprasti perichoresis, ir kokių santykių Dievas nori su mumis. Mes žinome, kad kai pora susituokia, jie stebuklingai netampa vienu žmogumi. Jie vis dar yra du asmenys, tačiau tuo pačiu metu jie tampa kažkas naujo- jie tampa viena su savo sutuoktiniu. Juos jungia stiprus fizinis, dvasinis ir emocinis ryšys, kurio jie neturi su jokiu kitu žmogumi šioje žemėje. Dievas leidžia mums patirti šį ryšį, kad mes geriau įsivaizduotume, kokių artimų santykių Jis nori su mumis. Jėzus atėjo į žemę ir mirė vietoje mūsų ant kryžiaus ne tik tam, kad mūsų nuodėmės būtų atleistos. Jis visa tai padarė, jog mes galėtume intymiai bendrauti su Dievu.

 

Kodėl mums gėda kalbėti apie seksą?

 

Jeigu seksas yra šventas, kodėl mums gėda apie jį kalbėti? Seksas, kaip ir kiti geri dalykai, kuriuos Dievas mums davė, yra šėtono taikinys. Šėtonas, o ne Dievas, nemėgsta sekso. Jis nekenčia, kad šie intymus vyro ir žmonos santykiai vaizduoja Trejybę, bei Kristaus ir Jo Bažnyčios vienybę. Jis to negali pakęsti. Taigi jis labai sėkmingai visais būdais bando tai sugriauti. Mums užtenka įsijungti televizorių ar paskaityti seksualinės prievartos ir pornografijos statistikas, kad matytume Šėtono darbo rezultatus.

D. Allander ir T. Longman III toliau rašė:

 

Nekeista, kad Dievo priešas yra nesustabdomai įsipareigojęs suteršti vidinį, seksui būdingą malonumą ir džiaugsmą, kuris yra ne iš šio pasaulio. Blogis nekenčia sekso ir yra negailestingai įsipareigojęs sugriauti tiltą tarp troškimo ir šventumo.

 

Kokia turėtų būti mūsų reakcija?

 

Mūsų,  krikščionių, pareiga yra klausyti, ką Dievas, o ne Šėtonas, sako. Dievas neužsidengia akių, kai sutuoktinių pora mylisi- jis laimina jų santykius. Mums reikia laiminti tai, ką Dievas laimina, ir džiaugtis Dievo dovanomis bei jas branginti ir saugoti.

Jeigu seksas yra šventas, ką reikštų mums turėti lytinius santykius už santuokos ribų? Ką tai atspindėtų? Tai ne tik sužeistų ir suterštų mus, tačiau ir Dievo atvaizdą. Kai suprantame, kas iš tikrųjų yra seksas, staiga pagundymas praleisti su kažkuo naktį tampa daug svarbesniu sprendimu, kuris turi ne tik fizines ir emocines, tačiau ir dvasines pasėkmes. Džiaugsmas, kurį Dievas dovanoja sutuoktinių porai, gali būti patirtas tik santykiuose, kuriuose yra besąlyginis įsipareigojimas vienas kitam visam gyvenimui. Pasitikėk, kad Dievas žino, kas tau yra geriausia.

 


P.S. Šio straipsnio tikslas nėra padidinti kaltės jausmą tiems, kurie jau mėgavosi Dievo dovana už santuokos ribų. Mūsų Dievas yra Meilė ir tie, kurie ateina pas Jį su atgaila, Jame randa ne tik atleidimą, bet ir išgydymą. Niekada ner per vėlu pasirinkti tai, kas teisinga ir Dievui priimtina.

 

Daugiau skaitykite

Sabatas- Dievo dovana mums

Sabatas- Dievo dovana mums

Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

  Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...

Trejybė: erezijos

Trejybė: erezijos

  Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pin It on Pinterest

Share This