Dažnai savo chaoso pripildytuose gyvenimuose mes prabėgomis sukalbam maldą, paprašom Dievo palaiminti mūsų dieną ir apsaugoti mūsų šeimas.
Bet atrodo, kad ne visada Dievas skuba atsakyti. Kartais mes tokios užsiėmusios, kad net nepastebime, ar Dievas atsakė į mūsų maldas, ar ne.
Mes visos trokštame gauti tai, ko geidžia mūsų širdys, bet Dievas mums iškelia sąlygą- gerėkis manimi.
ir Jis suteiks tau,
ko geidžia tavo širdis.
(Psalmių 37:4)
O ką reiškia gerėtis Viešpačiu?
Tai daugiau negu porą kartų per dieną prisiminti, kad Jis egzistuoja. Tai daugiau negu šauktis Jo nelaimėje, kai padarėm viską, ką galėjom ir nebeturime jokios vilties.
Tai daugiau negu eiti sekmadieniais i bažnyčią. Tai daugiau negu melstis prieš valgant.
Tai daugiau negu gauti naują pilietybę, būti priimtam į Dievo šeimą ir turėti nuodėmių atleidimą. Tai daugiau negu vadintis krikščionimi.
reiškia turėti intymius santykius su Jėzumi Kristumi per Šventąją Dvasią.
Tai mąstyti apie Dievo užrašytą žodį dieną ir naktį (Ps 1:2). Tai visa esybe šlovinti Viešpatį Dvasioje ir tiesoje (Jn 4:24).
Tai “mylėti Viešpatį, savo Dievą, klausyti Jo balso ir glaustis prie Jo.” (Įst. 30:20). Tai suprasti, kad viskas, kas yra danguje ir žemėje, kas regima ir neregima yra sukūrta per Jėzų Kristų, Jam ir Jame(Kol. 1:16).
Tai suprasti, kad Dievas yra meilė, ir dėl Jėzaus mirties ir prisikėlimo, kurių dėka tu esi suvienyta su Kristumi, Jis tave myli taip, kaip Jis myli Jėzų- tobula, niekad nesibaigiančia meile (Jn 17:23).
Tai pasilikti Dievo meilėje (Jn. 15:9). Tai pripažinti Dievo Trejybę savo gyvenimo Viešpačiu.
Ir tuomet mes pasikeisime. Mūsų mintys pasikeis. Mūsų gyvenimo būdas pasikeis. Mūsų širdies troškimai pasikeis. Nebeliks savanaudiškų norų ar siekių.
Kai mes sąmoningai gyvensime Jėzuje, ir Jis bus mums viskas, ne sentimentalia prasme, bet tiesiogine to žodžio prasme (1 Jn 5:12), mes pradėsime kalbėti, mąstyti ir daryti tai, ką Tėvas mums sako daryti, tai, ko Jis iš mūsų nori.
Kadangi mes suprasime, kad esame Jėzaus kūno dalis, mes elgsimės taip, kaip Jėzus (Jn 8:28; Jn 15:10). Mūsų gyvenimai bus kupini džiaugsmo, kuriam nieko netrūksta (Jn 15:11), ir kuris nepriklauso nuo aplinkybių.
Mes melsimės Dvasioje, kuri yra maldos (Zch 12:10) ir tiesos Dvasia (Jn 16:13), kuri žino, kokia yra Dievo valia, ir kuri mus “įves į visą tiesą. Ji nekalbės iš savęs, bet kalbęs, ką išgirs.” (Jn 16:13).
Ir štai kokį pasitikėjimą mes turėsime: “Jei ko tik prašome pagal Jo valią, Jis girdi mus. O jeigu Jis girdi mus, ko tik prašome, tai ir žinome, kad turime tai, ko Jo prašėme.” (1 Jn 5:14-15).
Taigi jeigu savo gyvenimais gerėsimės Viešpačiu, jei pasiliksime Jame ir Jo žodžiai pasiliks mumyse,-mes prašysime, ko tik norėsime, ir bus mums duota (Jn 15:7).
Sabatas- Dievo dovana mums
Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...
Kaip mums mylėti kitus žmones?
Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...
Kaip atrodytų mūsų gyvenimai, jeigu jaustumėmės mylimos?
Jau keli metai mąstau apie pirmas laiško Efeziečiams 5 skyriaus eilutes, kur Paulius rašo: „Taigi būkite Dievo sekėjai, kaip mylimi vaikai, ir gyvenkite mylėdami, kaip ir Kristus pamilo mus ir atidavė už mus save kaip atnašą ir kvapią auką Dievui.“ Aš manau, kad,...
Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?
Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...
Dievo savybės: Dieve, kuo Tu skiriesi nuo manęs?
Praleidome nemažai laiko kalbėdami apie Jėzų Kristų bei Trejybę ir dabar, manau, jau esame pasiruošę kalbėti apie Dievo savybes. Kadangi jau supratome, kad Trejybė yra pagrindinė Dievo savybė, mums bus lengviau savo galvoje visas Dievo savybes pritaikyti ne tik...
Trejybė: erezijos
Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...