Nors aš stengiuosi sveikai maitintis, kartais negaliu susivaldyti ir suvalgau per daug šokolado. Ir kai sakau „per daug“, tai tikrai reiškia „per daug“.
Dievas mūsų kūnus sukūrė taip, kad jiems reikia tam tikrų maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų, kurie jiems padeda būti sveikiems ir idealiai funkcionuoti.
Blogi valgymo įpročiai
Nežinau, ar tu pastebėjai, bet kai kuriuos dalykus mes galėtume valgyti ir niekada nesijausti sočios. Jeigu kažko suvalgysime per daug, galbūt mums pasidarys bloga, bet tai vienintelis dalykas, kuris mus sustabdys nuo valgymo, ir tai tik laikinai.
Kai mes valgome nesveiką maistą (nemaistingą maistą), mes dažniau esame alkanos, valgome viską, kas pasitaiko po ranka, ir visada kažko norime, bet net nežinome, ko norime. Kai tai tęsiasi ilgesnį laiką (arba pastoviai), mūsų kūnai pradeda sirgti.
Aš prisimenu, kaip vakare grįždavau iš mokyklos ir būdavau labai alkana. Aš nueidavau į virtuvę ir pradėdavau valgyti. Valgydavau, valgydavau ir mano akys vis norėdavo dar kažko, bet tas kažkas nepasotindavo manęs (Ar tau kada nors taip buvo, ar aš vienintelė tokia?).
Kodėl? Todėl, kad aš valgydavau tai, ko mano akys norėdavo, o ne tai, ko mano kūnui reikėjo.
Nors mes ir valgome, mūsų kūnai badauja, nes jie negauna tų maisto medžiagų, kurių jiems iš tikrųjų reikia (nebent mes labai sveikai maitinamės). Perdirbti produktai, chemikalai, dažikliai, skonio stiprikliai- visi šie dalykai nepasotina mūsų ląstelių tik išvysto priklausomybes.
Ir kodėl gi aš kalbu apie maistą? Tikiuosi, kad, kaip ir aš, tu pamatysi panašumą tarp fizinio maisto ir dvasinio maisto.
Taip, kaip Dievas sukūrė mūsų kūnus, Jis taip pat sukūrė mūsų sielas/dvasias. Dievo Žodis, teisingos ir šventos mintys, gyvenimas ir pilnatvė Dieve- tai dalykai, kuriems mes esame sukurtos.
Deja, dažnai mes pasirenkame savo protus pripildyti nesvarbiais dalykais, kurie yra tušti ar net kenskmingi.
Taip, kaip CocaCola yra kensminga mūsų kūnams, kai kurios televizijos laidos kenkia mūsų mąstymui ir žaloja mūsų mintis.
Skirk kelias minutes ir pagalvok apie laidas, kurias tu žiūri. Ar jos tau padeda, ar kenkia?
Taip, kaip nuo nesveiko maisto mes pradedame blogai jaustis ir ne visada suprantame, kokia to priežastis, nuo tuščių pasaulio minčių ir idėjų mes pradedame jaustis kažkaip ne taip.
Mums visada kažko trūksta, mes nežinome, kuo užpildyti tą tuštumą, esančią mumyse, todėl dar daugiau laiko praleidžiame žiūrėdami serialus ir be tikslo naršydami internete. Mes tikimės rasti kažką, kas mums padės geriau jaustis.
Aš visa tai rašau iš savo patirties. Aš kiekvieną dieną žiūrėdavau televizorių, skaitydavau žurnalus, naršydavau internete, pasąmonėje tikėdamasi rasti kažką, kas man padės geriau jaustis. Tačiau vietoje to, kad padėtų, visa tai man tik kenkė.
Ko mūsų kūnams ir sieloms reikia iš tikrųjų?
Taip, kaip mūsų kūnai „prašo“, kad mes pamaitintume ląsteles tomis maisto medžiagomis, kurios joms yra reikalingos ir naudingos, mūsų širdys prašo, kad mes jas pripildytume Dievo Žodžiu, ir mūsų sielos ilgisi pastovaus bendravimo su Dievu.
Ar kada pastebėjai, kad, kai žmogus sveikai maitinasi, jis rečiau užkandžiauja nesveiku maistu? Jam nebesinori nesveiko maisto. Jam nesunku atsilaikyti pagundai, nes tos pagundos nėra. Jo kūnas gauna daug geresnį maistą, kodėl jis turėtų norėti šlamšto?
Jeigu mūsų sielos bus pastoviam bendravime su Dievu, nuolat mąstys apie Dievo Žodį ir jaus pilnatvę žinant, kas mes iš tikrųjų esame Dieve, mes nebenorėsime pasaulio siūlomų dalykų. Mes turėsime tai, kas yra nepalyginamai geriau.
Tai, ką mes gauname iš Dievo su Juo bendraudamos, teikia pilnatvę, nes Dievas sukūrė mūsų sielas ir Jis geriausiai žino, ko mums reikia.Dievas išaugina maistą, kurio mūsų fiziniams kūnams reikia, ir mes niekaip nebūsime sveikos ir sočios valgydamos perdirbtą ar genetiškai modifikuotą maistą.
Mūsų sieloms/dvasioms ir kūnams reikia to, kas ateina iš mūsų Kūrėjo rankų.
Detox
Ką mes darome, kai norime išsivalyti organizmą nuo kenksmingų medžiagų? Kelias dienas ar savaites nevalgome nesveiko maisto. Tai darydamos mes ne tik atsikratome nereikalingų medžiagų, bet taip pat padedame savo kūnams geriau įsisavinti sveiką maistą.
Taigi kai pastebime, kad mūsų dvasinis gyvenimas merdi ir mūsų sielos/dvasios negauna nieko naudingo, būtų gerai skirti visą dieną, dar geriau savaitę ir visiškai atsiriboti nuo pasaulio: kompiuterio, televizoriaus, telefono, gal netgi kitų žmonių ir tą laiką skirti pasninkui ir maldai.
Pasninkauti galima ne tik susilaikant nuo maisto. Mes taip pat galime „pasninkauti“ nuo televizoriaus, kompiuterio ir pan.
Per tas dienas tu ištuštinsi save nuo blogų dalykų ir pradėsi pripildyti save Dievo Žodžiu, suteiksi Dievo Dvasiai laisvę veikti tavo gyvenime.
Mes visos žinome (nebūtinai patyrėme, bet matėme), kaip alkoholis pakeičia žmogaus elgesį. Kai žmogus per daug išgeria, jis savęs nebevaldo, nes alkoholis kontroliuoja jo protą.
Kai žmogus yra pripildytas Šventosios Dvasios, jo elgesys taip pat pasikeičia. Paulius rašė: „Nepasigerkite vynu, kuriame pasileidimas, bet būkite pilni Dvasios“ (Efeziečiams 5:18).
Kai mes būsime pripildytos Dievo Dvasia, atsiras alkis ir noras tikriems dalykams, kurie turi vertę amžinybėje. Mūsų elgesys pasikeis. Mes nebebūsime susikoncentravusios ties savimi.
Paskaityk Efeziečiams 5:19-21, ar norėtum, kad tai apibūdintų tavo gyvenimą? Keisk savo įpročius, melskis naudodama šias eilutes, ir stebėk kaip Dievas tave darys panašesnę į savo Sūnų!
Ar tu pasiruošus priimti šį iššūkį? Ar yra dalykų tavo gyvenime, kurie nebūtinai yra blogi, bet be reikalo užima vietą tavo dienoje?
Ką darydama tu praleidi daugiausiai laisvo laiko? Ar tu nori skirti laiko Dievui ir pakeisti savo gyvenimą?
Sabatas- Dievo dovana mums
Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...
Kaip mums mylėti kitus žmones?
Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...
Kaip atrodytų mūsų gyvenimai, jeigu jaustumėmės mylimos?
Jau keli metai mąstau apie pirmas laiško Efeziečiams 5 skyriaus eilutes, kur Paulius rašo: „Taigi būkite Dievo sekėjai, kaip mylimi vaikai, ir gyvenkite mylėdami, kaip ir Kristus pamilo mus ir atidavė už mus save kaip atnašą ir kvapią auką Dievui.“ Aš manau, kad,...
Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?
Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...
Dievo savybės: Dieve, kuo Tu skiriesi nuo manęs?
Praleidome nemažai laiko kalbėdami apie Jėzų Kristų bei Trejybę ir dabar, manau, jau esame pasiruošę kalbėti apie Dievo savybes. Kadangi jau supratome, kad Trejybė yra pagrindinė Dievo savybė, mums bus lengviau savo galvoje visas Dievo savybes pritaikyti ne tik...
Trejybė: erezijos
Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...
Hi, how are you? I didn’t expect to agree with your post, however you
made some terrific points. Thanks!
I located your site from Google and also I have to state
it was a wonderful discover. Thanks!
Aš visada stengiuosi daryti grafika,tačiau man neišeina jam pagal jį viską padaryt,nes atsiranda nesuplanuotų,svarbių darbų ir tuomet turi jiems skirti laiką,o visą kitą nustumiama į šalį.
Labas. Ne viskas gaunasi iš karto. Link savo dienos pilno planavimo reikia eiti mažais žingsneliais, ir nesustoti, jei pirmais kartais kažkas nesigauna. Taip, kartais atsiranda neplanuotų namų darbų ir t.t., bet jei paliksi mokslus tam pusvalandžiui ir skirsi Dievui, pamatysi, susidėlios taip, kad namų darbus vis tiek spėsi padaryti. Čia kaip ir su tarnystėm, Negalima užmiršti pareigų (mūsų amžiuje viena jų yra sąžiningas mokymasis), bet jei tarkim valandą paskiri tam, kad nueitum kažkokiam pagyvenusiam žmogui padėti susitvarkyti namuose, tai po to Dievas viską sudėlioja taip, kad spėtum ir moksluose. Svarbiausia, kad ir kiek reikalų užgriūna, laiką su Dievu laikyti svarbesniu nei tie rūpesčiai, mano nuomone jau geriau pastumti į šalį 30min namų darbus, nei ramų laiką, o po to Dievas viską sudėlios.
Aš tą patį norėjau pasakyti- svarbu turėti teisingus prioritetus :)Aš žinau iš patirties, kad įmanoma suspėti ir mokytis ir skirti laiko Dievui. Dievas tikrai palaimina ir padeda, kad likęs laikas būtų efektyvesnis.
Net jeigu 30min trumpiau žiūrėtume televizorių arba naršytume internete,galėtume rasti laisvo laiko.
Tai tikrai yra įmanoma, reikia tik norėti ir pasistengti.
Vilte, pabandyk ir vėliau mums pranešk, kaip tau sekėsi 🙂
Man labai patiko tavo pastebėjimai.Aš pati naršau internete tik tam,kad praleisčiau laiką,bet aš juk galiu tą laiką praleisti skaitydama bibliją ir tai būtų daug naudingiau,tačiau tai yra labai sudėtinga ir nežinau kaip tai nugalėt.Žinau,kad tame dalyvauja šėtonas,tačiau kaip jam pasipriešint?
Šėtonas gali bandyti atitraukti tavo dėmesį nuo to, kas iš tikrųjų svarbu, bet tu priimi sprendimus, kaip elgtis ir pralesti laiką. Taigi tu turi nuspręsti, kad nori kažką pakeisti. Ar tai bus lengva? Tikriausiai, kad ne. Nežinau, ar tu atsimeni posakį iš Geltonų plytų kelio “Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėt.” Man jis labai patinka.
Visų pirma tu turi to norėti. Antra, reikia stengtis. Mažai gerų dalykų šiame gyvenime įvyksta mums nesistengiant. Dažniausiai mes turime sunkiai dirbti, kad ką nors pasiektume. Vienas iš būdų, padėsiančių geriau naudoti savo laiką, yra tvarkaraščio turėjimas. Aš visada arba susirašydavau arba bent jau galvoje turėjau apytikri dienos grafiką. Kai neturi jokio grafiko, gali net kelios valandos pradingti iš dienos. Bet jeigu tu tiksliai žinosi, kada grįžti iš mokyklos, kiek laiko planuoji daryti namų darbus ir ruoštis rytojui, tu daug naudingiau praleisi savo laiką. Taip pat svarbu, kad tu savo grafike paskirtum laiko Dievo Žodžio skaitymui ir maldai. Net jei tai yra tik 15min, paskirk tam pastovų laiką ir nesvarbu, kas bevyktų tavo dienoje visada laikykis jo. Net jeigu kartais tu visai nenorėsi skaityt Biblijos, vis tiek skaityk. Tokiose situacijose tu neturėtum vadovautis emocijomis. Jeigu teisingai mąstysi, tavo emocijos ir elgesys seks iš paskos. Man nebuvo lengva iš pat pradžių, bet kai kažką darai ilgesnį laiką tai tampa įpročiu. Biblijos skaitymas ir bendravimas su Dievu yra įprotis, kurio tu tu nenorėtum iškeisti į nieką kitą. Ir galiausiai, turėk gerą nusistatymą. Negalvok, kad tai per sunku, ar kad tu per daug pavargus. Bet mąstyk apie tai, kad tau būtinai to reikia ir tikėk, kad tu tai gali padaryti.
Ar mano atsakymas padėjo? Ar skirsi tam konkretų laiką?