Praeitą kartą mes kalbėjome, jog Dievas nori, kad mes Jį pažintume, kitaip Jis nebūtų savęs apreiškęs (Iš kur man žinoti, kad Dievas egzistuoja?). Tai, kad Dievas tapo žmogumi, parodo, jog Jis nori artimų santykių su mumis.
Juk Jis galėjo sugalvoti kitokį būdą, kuris išlaikytų atstumą tarp danguje sėdinčio, virš visko valdžioje esančio Dievo ir iš dulkių padarytų žmonių. Bet Jis pasirinko tapti vienas iš mūsų.
Dievas trokšta ne paviršutiniškų santykių, kuriuose tu tik pasisveikini ir kartais paklausi, kaip tavo draugui sekasi. Jis trokšta intymių santykių. Jis nori, kad tu žinotum, kas Jis yra.
O ką reiškia kažką pažinti?
Biblijoje žodis “pažinti” naudojamas išreikšti pačius intymiausius santykius. Pavyzdžiui, Pradžios 4:1 parašyta, jog Adomas pažino savo žmoną Ievą. Tas pats žodis panaudotas Jeremijo 31:34, kur rašoma, kad visi nuo mažiausiojo iki didžiausiojo pažins Dievą.
Biblijoje Dievas mums paaiškina, kad mes, bažnyčia, esame Jėzaus Kristaus nuotaka. Jeigu tavo vestuvės būtų už savaitės, nejaugi tu nenorėtum žinoti daugiau apie savo busimą vyrą negu tik jo vardą ir gimimo datą?
Dievas nori, jog mes Jį pažintume taip, kaip Jis mus pažįsta
Vyro ir moters santuoka ir jų pats artimiausias bendravimas (seksas) yra „matomas ženklas nematomos realybės.“ Matau klaustuką tavo veido išraikoje, taigi paaiškinsiu, ką aš tuo bandau pasakyti, nes tikiu, kad tai yra labai svarbi tiesa.
Bažnyčiose retai girdime pamokslus apie seksą, ir mes pačios išgirdusios tą žodį kažkodėl susigėstam. Bet toje vyro ir žmonos sąjungoje nėra nieko gėdingo. Priešingai, tai mums padeda geriau suprasti, ką reiškia būti Kristuje.
Apaštalas Paulius nebandė vengti šios temos. Jis naudojo pavyzdį apie santuoką ne dėl to, kad jis galvojo, jog tai yra tik gera iliustracija. Jis ją naudojo, nes santuoka atspindi santykius Dievo trejybėje ir realybę, kurioje mes gyvename, būdami suvienyti su Kristumi.
Paulius rašė: „Mes gi esame Jo kūno nariai, iš Jo kūno ir kaulų. ‘Todėl žmogus paliks tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona, ir du taps vienu kūnu.‘ Tai didelė paslaptis,- aš tai sakau, žvelgdamas į Kristų ir bažnyčią“ (Efeziečiams 5:30-32).
Iš tiesų tai, kad tikintieji yra Jėzaus kūnas, yra didelė paslaptis, tačiau krikščionys, esantys santuokoje, gali geriau suprasti tą paslaptį. Jie gali suprasti, ką reiškia būti savimi, tačiau tuo pačiu metu būti viena su savo sutuoktiniu. Tas ryšys nėra tik fizinis, bet taip pat emocinis ir dvasinis, tačiau apie tai pakalbėsime kitą kartą.
Paulius rašė, jog „vyras yra žmonos galva, kaip ir Kristus yra galva bažnyčios“ (Efeziečiams 5:23), ir todėl vyrai turėtų mylėti savo žmonas, kaip ir Kristus pamilo bažnyčią (Efeziečiams 5:25).
Dievas Tėvas tave myli tokia pačia meile, kaip Jis myli savo Sūnų!
Būdamas žemėje Jėzus ne tik kalbėjo apie Dievo meilę, bet mirdamas ant kryžiaus, Jis įrodė, kad Jis mus myli labiau negu save.
Paklausyk, kaip Jėzus meldėsi už mus: “[Meldžiu] Kaip Tu, Tėve, manyje ir Aš Tavyje, kad ir jie būtų viena mumyse, <…> kad jie pasiektų tobulą vienybę, ir pasaulis pažintų, jog Tu mane siuntei ir pamilai juos [t.y. mus] taip, kaip myli mane” (Jono 17:21-23).
Dievo meilė tau yra tikresnė ir gilesnė negu bet kokia žmogiška meilė šioje žemėje.
Jėzus trokšta artimų santykių su mumis- savo nuotaka. Jis mus jau pažįsta, tapo vienas iš mūsų ir įrodė savo meilę. Dabar mūsų eilė. Kuo artimiau pažinsime Dievą, tuo lengviau mums bus su Juo bendrauti ir Juo pasitikėti.
Dievas kasdien laukia prie tavo širdies durų. Ar tavo gyvenime yra laiko Jam?
Ar Jis tau pats svarbiausias?
Ar kada nors susimąstei, kad santykiai su Dievu yra daug daugiau negu tik ėjimas į bažnyčią? Pasidalink savo mintimis su mumis.
Sabatas- Dievo dovana mums
Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...
Kaip mums mylėti kitus žmones?
Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...
Kaip atrodytų mūsų gyvenimai, jeigu jaustumėmės mylimos?
Jau keli metai mąstau apie pirmas laiško Efeziečiams 5 skyriaus eilutes, kur Paulius rašo: „Taigi būkite Dievo sekėjai, kaip mylimi vaikai, ir gyvenkite mylėdami, kaip ir Kristus pamilo mus ir atidavė už mus save kaip atnašą ir kvapią auką Dievui.“ Aš manau, kad,...
Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?
Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...
Dievo savybės: Dieve, kuo Tu skiriesi nuo manęs?
Praleidome nemažai laiko kalbėdami apie Jėzų Kristų bei Trejybę ir dabar, manau, jau esame pasiruošę kalbėti apie Dievo savybes. Kadangi jau supratome, kad Trejybė yra pagrindinė Dievo savybė, mums bus lengviau savo galvoje visas Dievo savybes pritaikyti ne tik...
Trejybė: erezijos
Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...
Miela, SJ,
Labai grazi mintis Jezaus maldoje, kuria pacitavai- pasaulis turi pazinti meile, kad pasiektu tobula vienybe. Galvoju, kad pazinimas lygus laikui ir pastangoms, todel jokie svarbus santykiai neatsiranda per diena, ar dvi. Kito pazinimas yra trilypis procesas, apie kuri taip pat uzsiminei- fizinis, emocinis, dvasinis. Skamba lyg trikampe pazinimo kelione i Dieva( =meile)- per save ir kita zmogu. Na, o ta tobula vienybe tik su dviem lygiagreciom linijom neatsirastu, todel Dievas yra svarbi meiles trikampio dalis.
Grazios mintys, aciu!
Dėkui, kad pasidalinai savo mintimis!
Teisingai pastebėjai, Dievas yra meilė ir be Jo jokiuose santykiuose nebus tikros meilės. Tie, kurie neturi Dievo, savo santykiais tik bando imituoti meilę, bet tie, kas yra Dieve, gali mėgautis tikra meile.
Efeziečiams 3 skyriuje užrasyta apaštalo Pauliaus malda, kurioje jis meldžiasi už tikinčiuosius sakydamas:
“Dėl to aš klaupiuosi prieš mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Tėvą…kad Kristus per tikėjimą gyventų jūsų širdyse ir jūs, įsišakniję ir įsitvirtinę meilėje, galėtumėte suvokti kartu su visais šventaisiais, koks yra [Dievo meilės] plotis, ir ilgis, ir gylis, ir aukštis, ir pažinti Kristaus meilę, kuri pranoksta pažinimą, kad būtumėte pripildyti visos Dievo pilnatvės.”
Savo santykiuose su Dievu mes galime geriau pažinti ir suvokti Dievo meilę mums 🙂 o kuo labiau jausimės mylimos, tuo labiau mokėsime mylėti kitus.